ściana

Co powiesić na ścianie?

Dekoracje ścienne- na jakie się zdecydować?

Nowe mieszkanie bardzo często straszy nas pustymi ścianami, które dopiero trzeba w jakiś sposób zagospodarować. Jednakże, co powiesić na ścianie, aby ładnie się prezentowało i naprawdę mogło być stylowym dodatkiem do wnętrza? Możliwości jest tak naprawdę bardzo wiele, o czym za pewne szybko przekonamy się odwiedzając różnego rodzaju sklepy wnętrzarskie. Ciekawych inspiracji warto też szukać w sieci, na przykład odwiedzając różnego rodzaju blogi o tematyce wnętrzarskiej.

Styl miejskiej dżungli

Pusta ściana jest miejscem wprost idealnym do tego, aby zawiesić na niej kwiaty. Tym samym można stworzyć wspaniałą aranżację w jakże modnym obecnie nurcie urban jungle. Tak naprawdę taki kwietnik może wyglądać bardzo różnie. Pierwszą możliwość stanowi metalowy kwietnik w stylu loftowym. Ciekawym pomysłem będą też różnego rodzaju doniczki naścienne montowane na specjalnych gwintach, które jednocześnie ładnie przylegają do ściany. Jeszcze innym pomysłem jest zawieszenie donic w makramowych kwietnikach na specjalnych hakach mocowanych do sufitu. Kolejną opcję stanowią specjalne półki samonośne, które pozwolą na pomieszczenie wielu roślin. Aranżując taką zieloną przestrzeń pamiętajmy jednak o tym, że rośliny są żywym elementem dekoracyjnym i że trzeba będzie o nie dbać. Dlatego też powinniśmy mieć do nich łatwy dostęp, aby zawsze móc je podlać lub sprawdzić, w jakiej są kondycji. Ciekawe rozwiązanie stanowią także całe zielone ściany, które dodatkowo mogą posiadać własny system nawadniania. Kupuje się je w formie specjalnych paneli, możemy więc łatwo zdefiniować pożądaną wielkość takiej właśnie ściany. Dobierając rośliny do kwietników pamiętajmy, że zdecydowanie najlepiej będą prezentowały się te o zwisającej formie.

Miejsce dla rodziny

Innym pomysłem na zaaranżowanie wolnej przestrzeni stanowią ramki ze zdjęciami. Możemy z nich stworzyć pewien kolaż, który dodatkowo będzie wspaniałą pamiątką dla całej rodziny. Mogą to być zdjęcia kolorowe, ale bardzo stylowo prezentują się także zdjęcia czarno- białe lub też zdjęcia w kolorze sepi. Aby uzyskać fajny efekt, zakupmy ramki różnej wielkości, niektóre z nich powieśmy w pionie, a inne w poziomie. Również podczas wyboru zdjęć do umieszczenia w ramkach postarajmy się o to, aby wyglądały one spójnie. Już same ramki zdjęciowe stanowią piękny element dekoracyjny we wnętrzu.

Stylowy zegar

Zegar przyda się w każdym pomieszczeniu. Dysponując sporą ilością wolnej przestrzeni- możemy zdecydować się na stylowy zegar o odrobinę większych rozmiarach. Może to być bogato zdobiony zegar w stylu glamour, ale pięknie prezentuje się też zegar ścienny wykonany z kutego żelaza w stylu loftowym lub skandynawskim. We wnętrzach ze starą cegłą, gdzie można znaleźć wiele elementów dekoracyjnych z minionych lat na pewno pięknie będzie prezentował się zegar z tarczą stylizowaną na retro. Takich zegarów, które będzie można samemu odnowić na pewno znajdziemy bardzo wiele na targach staroci i antyków- to niesamowite przedmioty z duszą, które idealnie ozdobią naszą ścianę.