Jakie są przydatne akcesoria do ogrodu?

W zadbanym ogrodzie dużo przyjemniej spędza się czas. W pielęgnacji pomogą nam różne akcesoria ogrodnicze. Wszystkie z nich możemy kupić, gdy odwiedzimy sklep ogrodniczy. Pierwszą, niezbędną rzeczą do utrzymania ładnego ogrodu jest kosiarka. Dzięki niej trawa zawsze będzie skoszona, i przyjemnie będzie nam po niej chodzić. Do wyboru mamy kosiarki spalinowe, elektryczne i akumulatorowe.

Możemy wybrać kosiarki jeżdżące, lub podkaszarkę. Ta pierwsza sprawdzi się w dużym ogrodzie, gdzie mamy do skoszenia dużą powierzchnie. Podkaszarka przyda się do ścięcia trawy przy roślinach, gdzie tradycyjna kosiarka nie ma dostępu. Elektryczne modele są najtańsze i możemy je dostać nawet za 100 zł. Wadą jest jednak kabel, który utrudnia prace. Jednak jest to dobre i tanie rozwiązanie do małych ogrodów. Do większych możemy wybrać kosiarkę akumulatorową, która także jest na prąd, jednak nie musimy ciągnąć za sobą kabla. Jako mniej ekologiczną możemy wybrać kosiarkę spalinową, która jest najdroższym modelem. Mimo ceny posiada większą moc, przez co szybciej skosimy ogród.

Kolejne akcesoria to łopata, grabie, motyka i sekator. Przydadzą się one do pracy na grządce warzywnej, oraz do przycinania drzew i krzewów. Dodatkowo w jesieni możemy grabić liście, które wrzucimy do kompostownika. W przypadku żywopłotu, do przycinania będziemy musieli zakupić nożyce elektryczne. Dzięki temu w szybki sposób przytniemy żywopłot, który jest dekoracją ogrodu, a dodatkowo zapewnia nam trochę prywatności.

Do zabezpieczania roślin przed dzikimi zwierzętami przydatne będą osłonki na drzewka. Dzięki temu wyrosną one zdrowe i będą cieszyć wyglądem, a drzewa owocowe dadzą duże plony, ponieważ nie będą uszkodzone. W ogrodzie powinniśmy umieścić karmniki dla ptaków. Dzięki temu nie będą one zjadać naszych wiśni czy czereśni. Dodatkowo ptaki pozbędą się z naszego otoczenia komarów. Szczególnie w zimie zadbajmy o to, żeby każdy karmnik był napełniony karmą. Dzięki temu ptaki na stałe zamieszkają w naszym ogrodzie, a my zyskamy naturalną ochronę przed komarami.