Jakiego rodzaju podłogi wybrać do kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu, zwłaszcza jeśli pełni ona jednocześnie funkcję jadalni. Jest to także w wielu domach pomieszczenie, w którym chętnie lubimy przebywać oraz takie, które szczególnie narażone jest na zabrudzenia ponieważ podczas gotowania zdarzyć mogą się różnego rodzaju wypadki. Wybierając podłogę do kuchni powinniśmy wziąć pod uwagę wiele różnorodnych elementów: przede wszystkim jej funkcjonalność, następnie estetykę oraz cenę. Istnieje wiele różnorodnych możliwości wyboru podłogi do kuchni.

Płytki ceramiczne to najpopularniejsze i najczęściej wybierane rozwiązanie. Jest ku temu wiele powodów. Przede wszystkim płytki ceramiczne są odporne zarówno na wysokie temperatury, nie grozi nam więc wypalenie w nich dziury, jak i na wilgoć, nie zaczną pękać pod wpływem nadmiaru wody. Dodatkowo płytki ceramiczne bardzo łatwo utrzymać w czystości, wystarczy zamiatanie i mycie detergentem. Płytki są rozwiązaniem rozsądny dla budżetu, a dodatkowo mamy pewność, że jest to inwestycja na lata. Będą doskonałym wyborem dla rodzi czy posiadaczy zwierzaków, właśnie ze względu na ich wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Ponadto płytki podłogowe dostępne są w najróżniejszych formatach, kolorach i kształtach, dlatego można dopasować je do każdego rodzaju aranżacji. Całą gamę płytek ceramicznych można obejrzeć tutaj – płytki ceramiczne dostawca mirad.

 

Drewniana podłogapodłogi drewniane także bywają stosowane w kuchni, ale jest to rozwiązanie, które wymaga większego zaangażowania, bowiem podłogi drewniane powinny być odpowiednio pielęgnowane. Są mniej odporne na wilgoć, istnieje także ryzyko wypalenia w nich dziury. Drewniana podłoga jest rozwiązaniem bardziej kosztownym. Jeśli decydujemy się na drewnianą podłogę do kuchni wówczas warto wybrać egzotyczne gatunki drzew, są one o wiele bardziej odporne na wilgoć.

 

Linoleumwykładziny wykonane z kauczuku lub PCV dobrze sprawdzają się w kuchni. Są odporne na uszkodzenia, nie przyjmują wilgoci. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, a na de wszystko są rozwiązaniem niskobudżetowym. Choć linoleum dostępne jest także w wielu wersjach kolorystycznych oraz wzorach, to jednak przez długi czas kojarzone było z produktami raczej mało estetycznymi, jednak nowoczesne produkty tego typu potrafią zaskoczyć swoim wykonaniem. Linoleum powoli wraca do mody, kto wie być może za parę lat to właśnie ono będzie królowało w naszych kuchniach i projektach wnętrz.