kolor cappucino

Kolor cappuccino- z czym łączyć żeby się dobrze prezentował?

Cappuccino jest kolorem ciepłym i bardzo przytulnym. Stanowi bardzo ładne połączenie brązów oraz różnych odcieni koloru beżowego. Oczywiście, nie istnieje jeden kolor cappuccino, a cała paleta różnych jego odcieni- od tych naprawdę jasnych, przez kolory bardziej kojarzące się z toffi, aż po ciemniejsze tonacje. Wiele zależy bowiem od tego, w jakich proporcjach i w jakich odcieniach będą kolory, które składają się na cappuccino. Tak czy inaczej, jest to kolor, który bardzo często jest wprowadzany do naszych wnętrz. W jaki sposób go zaaranżować? Można to zrobić na bardzo wiele sposób, aby przekonać się, że tak jak klasyka bieli czy czerni- jest to barwa dość uniwersalna.

Kolor cappuccino- z czym łączyć, aby uzyskać spójną stylizację?

Można wykorzystać fakt, że barwa ta jest bardzo ciepła w odbiorze i stworzyć razem z nią naprawdę bardzo przytulne i przyjazne wnętrze. Jeśli zdecydujemy się na ten kolor w formie mebli oraz tapicerek na kanapach i fotelach, możemy umieścić je na drewnianej podłodze, która będzie utrzymana w podobnej kolorystyce ciepłego mahoniu lub też która będzie lekko miodowa. Dla kontrastu, ściany mogą pozostać białe, a wnętrze może zostać uzupełnione jeszcze innymi kolorami natury- dodatkami, które będą posiadały w sobie czarne akcenty, ale i takie, które będą w różnych odcieniach zieleni. Do takiego wnętrza idealnie panuje też zieleń kwiatów w stonowanych, eleganckich donicach. Jeśli jesteśmy pasjonatami roślin, możemy pokusić się o tapetę z motywem roślin tropikalnych, a także o specjalny kwietnik w stylu urban jungle. W ten sposób stworzymy miłe, przytulne wnętrze, w którym będziemy mogli cieszyć się wyjątkowo świeżym i czystym powietrzem dzięki roślinom. Kwiaty doniczkowe pozwalają też lepiej radzić sobie ze stresem i sprawiają, że możemy żyć bliżej natury.

A co w przypadku, kiedy wolimy chłodniejsze tonacje?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to nie zagra, ale naprawdę warto spróbować połączyć kolor cappuccino z szarością oraz bielą. W efekcie, uda się nam uzyskać naprawdę bardzo elegancką i minimalistyczną kompozycję. Aby dodatkowo podkreślić charakter takiego wnętrza, możemy postawić na dodatki w złotym lub srebrnym kolorze. Pamiętajmy też o tym, że człowiek najlepiej czuje się właśnie w takich stonowanych wnętrzach, gdzie nic nie męczy ani zbytnio nie rozprasza wzroku. Mocne, intensywne kolory szybko się nudzą i sprawdzają się raczej w formie dodatków wnętrzarskich.

Chłodniejsze tonacje można więc ożywić poprzez dodatki w energetycznych kolorach lub mocnych, kwiatowych wzorach- ciekawe doniczki, poduszki, koce i kosze dodają wnętrzu niepowtarzalnego stylu i sprawiają, że nie jest już tak nieprzystępne i chłodne. Tworząc wnętrza katalogowe pamiętajmy więc o tym, że nie będą one ekspozycją muzealną, tylko będą stanowiły dla nas przestrzeń do życia. Nie każdy z nas za pewne odnajdzie się w całkowicie chłodnej i minimalistycznej przestrzeni- warto więc od razu zastanowić się nad kolorystyką dodatków i dekoracji.