komoda dębowa

Komody drewniane sosnowe czy dębowe – które będą lepsze do pokoju dziecka?

Naukowcy już od wielu lat mówią o tym, jak ważna dla rozwoju dziecka jest przestrzeń, w którym przebywa, uczy się otaczającego go świata i spędza czas z najbliższymi. Zatem szeroko rozumiane warunki, które mu stworzymy mogą albo wspomóc go w rozwoju albo też nie. Wiadomo, że najbardziej pożądanym rezultatem jest ten pierwszy, dlatego dobrze jest porządnie przemyśleć wyposażenie i zaaranżowanie przestrzeni swojego domu, a w szczególności pokoju dziecka – niezależnie od tego, czy ma 3 miesiące czy też 3 lata. Większość mebli kupujemy na dłuższy czas, ponieważ jest to spory wydatek, nie warto więc wymieniać ich co kilka lat tylko po to, aby dopasować je do poziomu rozwoju dziecka. Dlatego ze wszystkich powyższych powodów, najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się albo na komody drewniane sosnowe, albo na komody drewniane dębowe. Jaka jest różnica między nimi i które będą najlepsze?

Komody drewniane sosnowe – charakterystyka i korzyści

Zanim zdecydujemy się na komody drewniane sosnowe do pokoju naszego dziecka, warto dowiedzieć się coś więcej. Ponieważ są wykonane z jedynego naturalnego materiału, jaki jest dostępny na rynku meblarskim, charakteryzują się świetną wytrzymałością, solidnością i wysoką jakością wykonania. Dzięki temu komody drewniane sosnowe posłużą nam nie tylko przez kilka, ale nawet i kilkanaście lat, co jest ich ogromną zaletą w porównaniu do nietrwałych modeli z płyty MDF albo sklejki. Jako jedyne też z łatwością i w zaciszu własnego domu można odnowić i odrestaurować, co czyni je świetną inwestycją.

Sośnina nie należy do najbardziej odpornych gatunków drewna, ale jej ogromną zaletą jest niska cena surowca. Dzięki temu jest to dobry kompromis, ponieważ nie zapłacimy bardzo dużo pieniędzy, a komody drewniane sosnowe i tak będą bardziej trwałe niż inne modele. W dodatku posiadają wyjątkowo ciepły i przyjazny odcień w naturalnym wariancie, a także widoczne oryginalne i piękne słoje. Tak więc komody drewniane sosnowe będą piękne, solidne i wyjątkowo funkcjonalne, przez co idealnie nadają się do pokoju dziecka.

Komody drewniane dębowe – ogromne zalety

Warto wiedzieć, że komody drewniane dębowe charakteryzują takie same czynniki, tylko w jeszcze większym natężeniu, które jest bardziej korzystne dla domowników. Dębina jest bowiem jednym z najbardziej odpornych na uszkodzenia gatunków drewna, dzięki twardemu i gęstemu surowcowi. Przekłada się to na wspaniałe właściwości mebli. Tak więc komody drewniane dębowe będą jeszcze bardziej trwałe, solidne i wytrzymałe, a także odporne, dzięki czemu posłużą nam nawet przez kilkadziesiąt lat – jest to szczególnie ważne w pokoju dziecinnym. Są oprócz tego wyjątkowo stylowe i piękne w klasyczny oraz ponadczasowy sposób, co czyni je jednym z najlepszych rozwiązań, na które będziemy mogli się zdecydować. Komody drewniane dębowe będą więc świetną inwestycją na przyszłość, która zaoszczędzi nasze pieniądze i będzie towarzyszyła dziecku w jego rozwoju, dostosowując się do jego zmieniających się potrzeb. Zamów komodę już dzisiaj! Sprawdź ofertę https://polanomeble.pl/18-komody