Kompaktowe zamiatarki- co je charakteryzuje?

Bardzo często można zaobserwować właśnie te maszyny pracujące w terenie- standardowo są one wykorzystywane w przestrzeni miejskiej do tego, aby ulice były czyste i zadbane. Urządzenia te są zwrotne, kompaktowe i działają bardzo efektywnie. Ze względu na fakt, że zazwyczaj osiągają prędkość do około 50 km/h, najczęściej wyjeżdżają na miejskie ulice w godzinach o mniejszym natężeniu ruchu- np. wczesnym porankiem. Ich bogate wyposażenie sprawia, że mogą naprawdę bardzo efektywnie usuwać z ulic wszelkie zanieczyszczenia. Są komfortowe w użytkowaniu i doskonale usuwają wszelkie pyły, kurz, zanieczyszczenia stałe, a także liście oraz rozmaite śmieci.

Nowe maszyny oraz możliwość serwisowania już posiadanych zamiatarek

Są to maszyny stosunkowo niewielkie, ale też posiadające bardzo dużo funkcji. Co ważne, są one zazwyczaj produkowane przez wyspecjalizowane w tym firmy, istnieje więc możliwość ich serwisowania w razie potrzeby, można też znaleźć do nich potrzebne części zamienne Johnston. Tym samym, zamiatarki tego typu mogą bez przeszkód pozostawać w eksploatacji przez długie lata, a są urządzeniami przeznaczonymi do codziennej pracy w terenie. Łatwo dostępne części zamienne Johnston, a także części do zamiatarek innych producentów sprawiają, że zakup takiego sprzętu jest opłacalny. Nowoczesne, nowe zamiatarki, a także możliwość serwisowania już posiadanego sprzętu daje Terberg Matec.

Co można znaleźć na wyposażeniu takich zamiatarek?

Kabina kierowcy najczęściej jest zamknięta, może być ogrzewana bądź też klimatyzowana. Zamiatarka jest wyposażona w dwie obrotowe szczotki, które są na bieżąco zraszane podczas pracy. Zamiatarki posiadają także myjki z dodatkową lancą oraz odkurzacz, który przydaje się do oczyszczania ulic z liści. Urządzenie ma pojemny zbiornik na wodę czystą, a także podobny zbiornik na zbieranie wody już zużytej i brudnej. Zarówno kierownica jak i fotel kierowcy powinien mieć możliwość regulacji dla komfortowego prowadzenia maszyny.