Kruszywo keramzytowe – ogromne zastosowanie

Szukasz kruszywa, które będzie miało zastosowanie w wielu dziedzinach? Zależy Ci, aby materiał ten wyróżniał się wieloma zaletami? Firma Leca poleca kruszywo keramzytowe, które idealnie sprawdzi się jako izolacja termiczna.

Co z tym keramzytem?

Kruszywo keramzytowe to lekki ceramiczny materiał budowlany. Wypala się je z gliny ilastej, która posiada bardzo dobre właściwości plastyczne. Proces ten jest bezpieczny dla ludzi i środowiska oraz ekologiczny. Używane jest często do izolacji różnych powierzchni, np. ścian piwnicznych, które znajdują się poniżej gruntu lub podłóg budowlanych ułożonych bezpośrednio na gruncie. Produkowanie kruszywa keramzytowego zaczyna się od rozdrobnienia glinianych bloków. Wrzuca się je do pieców obrotowych. Proces wypalania odbywa się w temperaturze 1150 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura oraz specyficzne warunki powodują, że powstają bryłki o różnej średnicy ziaren. Wewnątrz bryły są porowate, a na zewnątrz charakteryzuje je twarda ceramiczna skorupa. Po skończonym procesie powstawania kruszywo keramzytowe sortowane jest pod względem wielkości. Jego waga także jest niewielka. Dzieli się je na 6 typów.

Zastosowanie bryłek keramzytowych

Kruszywo keramzytowe  jest materiałem, który idealnie izoluje ciepło, jest niepalny, a także odpory na grzyby oraz pleśnie, a dodatkowo chemicznie obojętny. Korzysta się z niego w geotechnice, ogrodnictwie, budownictwie oraz rolnictwie. Idealnie sprawdzi się także w ochronie środowiska. Produkuje się z niego pustaki, różne bloczki oraz przeróżne elementy, które wykorzystuje się przy budowie domów. Dodatkowo idealnie sprawdzi się podczas uprawy roślin, budowie stawów lub oczek wodnych, a także przy filtracji oraz oczyszczaniu wody. Keramzyt jest bardzo trwały, odporny na wilgoć, mróz oraz ogień, a ponadto posiada wysoką odporność na ściskanie. Leca oferuje różnego rodzaju kruszywo keramzytowe, które doskonale sprawdzi się w wielu dziedzinach. Gwarantujemy zadowolenie klientom, którzy kupili u nas ten materiał.