Nowocześnie, ale i przytulnie zarazem- jaki jest Twój pomysł na łazienkę?

Puste pomieszczenie, w którym jeszcze nie ma ani żadnych elementów wykończenia ani żadnych mebli czy elementów armatury łazienkowej aż prosi się o projekt i urządzenie wnętrza. To szansa stworzenia czegoś niezwykłego, co będzie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Chcąc urządzić łazienkę idealną, można kierować się inspiracjami z sieci, można przeglądać katalogi wnętrzarskie i oglądać programy remontowe.

A jednak, najistotniejsze wydaje się to, aby usiąść na chwilę z kartką papieru i zapisać sobie, jakie są nasze ulubione kolory i które z nich widzimy w tym wnętrzu. Dobrze byłoby też określić, jakie elementy wyposażenia koniecznie chcielibyśmy w takiej łazience zmieścić. Nie zawsze dysponujemy metrażem, który pozwoliłby nam na wszystko. W końcu, urządzanie łazienki to odpowiadanie na potrzeby, jest to bowiem pomieszczenie, w którym ważne jest podejście praktyczne i funkcjonalne.

Stonowane, spokojne kolory- to się zawsze sprawdza

Bardzo wiele mówi się o tym, że zbyt duża ilość mocnych, energetycznych kolorów jest dla człowieka na dłuższą metę zbyt męcząca. Dlatego też, zastanawiając się, jakie płytki łazienkowe wybrać, dobrze byłoby postawić na jeden kolor bazowy ceramiki, którą będziemy chcieli umieścić na ścianach oraz na podłodze. Mając już taki kolor, znacznie łatwiej będzie nam dobrać inne barwy, które pojawią się w projekcie, ale w mniejszej ilości- jako dodatkowe elementy dekoracyjny, które dodadzą temu wnętrzu charakteru. W roli ceramiki bazowej doskonale sprawdzi się kolor biały, szary, beżowy, kremowy, a także brąz czy jakże modny kolor czarny. To także doskonały patent na stworzenie łazienki, która będzie po prostu elegancka.

Jakie płytki łazienkowe wybrać? Ceramika o fantazyjnych kształtach

Płytki ceramiczne mogą nas zaskakiwać nie tylko samym wzornictwem, ale i tym, jakie przybierają kształty. Obecnie, szalenie modne są płytki o dużym formacie, czyli kafle, które pozwalają tworzyć przestrzeń nowoczesną i przestronną zarazem. Jednakże, zastanawiając się, jak dobrać płytki ceramiczne- warto także myśleć całkowicie nieszablonowo. Piękną dekoracją ścienną może być mozaika ułożona z malutkich kwadratów. A jeśli nie mozaika, to płytki w kształcie niewielkich heksagonów. Zaskakują one swoją formą, a ułożone w odpowiedni sposób przypominają trochę plaster miodu. Wiele interesujących kolekcji płytek znajdziemy na stronie salonu miradhome.pl. To doskonałe miejsce do tego, aby się zainspirować.

Płytki o wyraźnej fakturze- to prawdziwy hit!

Płytki mogą być całkowicie gładkie, ale można też znaleźć propozycje cudownie prezentującej się ceramiki w tłoczone wzory. Mogą to być miękkie fale lub wzory typowo geometryczne. Sprawiają one wrażenie trójwymiarowości, która wspaniale prezentuje się w każdym wnętrzu. Taka ceramika to doskonała propozycja także do małych wnętrz, gdzie chcielibyśmy, aby „coś się zadziało” i aby pojawił się jakiś element, który ożywi przestrzeń i optycznie ją powiększy.