KILKA SŁÓW

O MNIE

KAROL MAŃKOWSKI

WSPANIAŁE PRZYWIAZANIE DO SZCZEGÓŁÓW

TWORZĘ I WPROWADZAM WIELE NOWYCH MOŻLIWOŚCI W PROJEKTOWANIU WNĘTRZA KAŻDEGO DOMU

Jestem perfekcjonistą. Oznacza to, że każdy z moich projektów powinien być zrealizowany najlepiej jak się da, z dbałością o największe detale oraz szczegóły. Klienci są często zaskoczeni precyzją oraz dokładnością pracy przeze mnie wykonywanej. Niestety, nie potrafię inaczej. Wszystko w planie powinno mieć swoje uzasadnienie, a później precyzyjne odzwierciedlenie w rzeczywistości. To dzięki takim cechom moje projekty wyróżniają się na tle innych, mogą zostać dostrzeżone i wyróżnione przez resztę.

ZWYCIĘZCA NAGRODY PROJEKTNACKIEJ

Cześć, Mam na imię Karol Mańkowski

Jestem wyspecjalizowany w zarządzaniu projektami wnętrz & dopasowywaniu mebli

Pewnie zastanawiasz się, co decyduje o jakości projektu? Dlaczego jedne są lepsze, a drugie gorsze i jak posiadać ten lepszy? Odpowiedź na dwa pierwsze pytania jest stosunkowo prosta- odpowiedź na ostatnie z nich już niekoniecznie…

Na jakość projektu wnętrz wpływa bardzo wiele, różnych czynnków. Postaram się omówić część z nich. Po pierwsze na pewno budżet inwestycji. Znasz powiedzenie: „Z pustego to nawet Salomon nie naleje”. Właśnie o to chodzi. Jeżeli nie dysponujesz konkretnym budżetem, a część osób nie dysponuje jakimkolwiek budżetem to wtedy realizacja nawet najwspanialszych projektów może zakończyć się fiaskiem.

Kolejną istotną kwestią jest wykonawca. Jest to chyba jedno z trudniejszych kryteriów do oceny bowiem w przypadku pieniędzy wiemy jaką kwotą dysponujemy- w przypadku umiejętności, zdolności i predyspozycji projektanta niekoniecznie. Przecież nie znamy się na projektowaniu więc jak możemy ocenić czy ktoś jest dobrym projektantem? Tutaj oczywiście trzeba by zastanowić się, co to znaczy dobry. Wnętrze ma się przede wszystkim podobać Tobie dlatego to powinno być główne kryterium. Idąc tym tropem możesz chociażby odwiedzić portfolio określonego wykonawcy i podejrzeć czy jego realizacje trafiają w Twój gust czy też nie. Możesz również skonsultować projekty ze znajomymi bądź poprosić jakiegoś innego projektanta o jego opinię. W wielu sytuacjach nie zostaniesz sam i otrzymasz stosowną pomoc.

To dlaczego niektóre projekty są lepsze zależy głównie od pieniędzy, wykonawcy, czasu na realizację. Jeżeli tego czasu nie zawsze jest wystarczająco dużo to może się okazać, że nawet idealnie przygotowany projekt, zarządzany przez profesjonalistę się nie powiedzie i nie spełni naszych oczekiwań. Na pewno nie będzie to odkrycie Ameryki, ale lepsze projekty są zazwyczaj realizowane przez doświadczonych architektów. Możesz szukać również takich z wszelakimi nagrodami oraz wyróżnieniami. Warto nie śpieszyć się z wyborem właściwego projektanta i na spokojnie analizować wszystkie za i przeciw. Pamiętajmy, że decydujemy o projekcie naszego wnętrza- często decyzji podejmowanej raz, na wiele lat. Powodzenia!